Kartbelofte Giulian Sorvillo pakt overwinning na spectaculaire finale in Mariembourg: "Uitdaging"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 maart 2025 03:04
MARIEMBOURG - Met een indrukwekkende vertoning heeft Giulian Sorvillo zondag de overwinning gepakt in de Rotax Max Junioren-klasse. De dertienjarige coureur uit Harelbeke bleef ondanks een tumultueuze slotfase overeind en won de eerste ronde van de GK4 Kart Series op het circuit van Mariembourg.

“Ik ben uiteraard blij met mijn overwinning, maar het was wel een spannende race”, zei Giulian met een glimlach. De dag begon met de nodige uitdagingen voor de jonge Vlaming. “We hadden nog nooit met een Rotax in Mariembourg gereden. Dus dat was wel een uitdaging.”
Blijkbaar één die hem niet boven het hoofd steeg, want de piloot van topteam Claude Bal Racing wist in de kwalificatie zowaar de poleposition te veroveren, al was de afstelling nog niet volledig naar zijn zin. “De kwalificatie ging goed, maar niet zoals ik wilde. De kart reed nog niet hoe ik wilde. Het was ook even wennen aan hoe de motor reageerde”, verklaarde hij.
In de eerste heat kende Giulian wat problemen en moest hij genoegen nemen met de derde plaats. “In race 1 ben ik in de chicane, waar de motor vaak in een punt valt, in de problemen gekomen”, legde hij uit. “Je raakt uit balans en ik belandde in het gras. Zo werd ik derde.”
De tweede heat verliep beduidend beter. “In race 2 had ik de bandenspanning redelijk hoog, dus in het begin van de race was ik heel goed”, vertelde Giulian. “En ik had ook nog een beetje geluk, omdat een andere snelle jongen wat problemen kreeg met zijn achterbumper.” Met die voordelen kon hij de race controleren en won Giulian overtuigend.

In de finale moest hij er hard voor knokken, maar bleef de hele race aan de leiding. De wedstrijd kende wel nog een heftige slotfase. “In de laatste ronde, in de laatste bocht, kreeg ik een tik en zakte ik een plek terug. Die rijder kreeg daarvoor een tijdstraf van vijf seconden zo werd Giulian alsnog als eerste geklasseerd. “Daar was ik echt wel blij mee!”
Opmerkelijk genoeg had Giulian een dag eerder ook al deelgenomen aan de IAME X30 Senior-klasse. “Dat ging in het begin heel goed. Ik had poleposition met een tiende voorsprong.” Helaas kreeg hij te maken met technische problemen, waardoor hij in de finale vanaf de 24ste positie moest starten. Met een indrukwekkende inhaalrace werkte hij zich naar de elfde positie. “Daar was ik nog best tevreden over.”
Racen in twee verschillende klassen in één weekeinde is een flinke uitdaging, wist Giulian. “Het is een beetje aanpassen om op twee verschillende karts en twee motormerken te moeten racen in één weekend, maar het is ook wel leuk”, zei hij.
Giulian, die komende zomer veertien wordt, keek al uit naar de volgende races in het kampioenschap. De beloftevolle karter werd al eens kampioen bij de Mini's in 2022. “Ik hoop natuurlijk nog vaker te kunnen winnen!”
Giulian bedankt Claude Bal van zijn team Claude Bal Racing, Jimmy Helias voor de coaching, zijn ouders, zijn broer die voor hem heeft gesleuteld, zijn sponsor Nele Tassaert en zijn oma en opa voor de support.
Giulian Sorvillo wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door Nele Tassaert.