De zwager van Max Verstappen gaat in een dikke V8 racen: "Strijden voor overwinningen en de titel"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 23 maart 2026 19:25
Nelson Piquet Jr. gaat zich opmaken voor zijn deelname aan de NASCAR Euro Series V8GP. De zwager van Max Verstappen gaat racen voor het team van Alumitec Racing. De Braziliaanse ster heeft veel ervaring in NASCAR en mikt op de titel. Het kampioenschapsbeeld van de officiële NASCAR-serie in Europa is vandaag flink veranderd met de grote aankondiging dat Nelson Piquet Jr. zich aansluit bij het sterke team van Alumitec Racing voor het NASCAR Euro Series V8GP-kampioenschap van 2026, de gloednieuwe evolutie van de PRO-divisie. Na een intens 2025-seizoen waarin de organisatie net naast de titel greep, zet Alumitec nu vol in op het kampioenschap door een van de meest veelzijdige namen in de internationale autosport terug te brengen naar zijn roots met krachtige V8-motoren.

Als voormalig Formule 1-coureur en Formula E-wereldkampioen betreedt Piquet Jr. de garage met een indrukwekkend palmares dat ook sterk aanspreekt bij fans van de Amerikaanse racecultuur. Tijdens zijn periode in de Verenigde Staten bewees de Braziliaan dat hij zich kon meten met de absolute top, met een historisch cv in de NASCAR nationale series. Zijn seizoen in 2012 geldt nog altijd als een maatstaf voor internationale rijders: hij behaalde een opvallende overwinning op het legendarische Road America in de O'Reilly Auto Parts Series en won twee races in de Craftsman Truck Series op Michigan en Las Vegas. Met 28 top-10-finishes in de Truck Series en een top-10 klassering in het kampioenschap van 2012 liet Piquet Jr. zien dat hij over de vechtlust en agressieve rijstijl beschikt die nodig zijn in NASCAR.
Naast zijn successen op de ovals en road courses in Noord-Amerika komt Piquet Jr. naar Europa als wereldkampioen. Hij schreef geschiedenis door in 2015 de allereerste FIA Formula E-wereldtitel te winnen, waarmee hij zijn vermogen toonde om geavanceerde technologie en krappe stratencircuits te beheersen. Zijn veelzijdige carrière omvat de top van de autosport in de Formule 1 en meerdere jaren in de hoogste regionen van de toerwagenracerij in Zuid-Amerika. Daarmee is hij een coureur die zich aan elke omgeving kan aanpassen en het maximale uit elke auto kan halen.
Voor Alumitec Racing is deze komst een cruciaal onderdeel in de jacht op de titel. Teambaas en CEO Alain Lord Mounir heeft duidelijk gemaakt dat de Franse renstal niet tevreden is met de tweede plaats en alle middelen inzet om ervoor te zorgen dat de #48 Ford Mustang dé auto wordt om te verslaan.

“Vorig jaar werden we tweede in het kampioenschap. Dit jaar zetten we alles op alles – elke inspanning, elke resource en alle energie – om de titel te winnen,” zei Alain Lord Mounir. “Nelsons ervaring in Formula E, NASCAR en internationale autosport maakt hem perfect voor ons programma. Samen met Gianmarco Ercoli hebben we een rijdersduo dat kan strijden om het kampioenschap.”
Piquet Jr. deelde dat enthousiasme en sprak zijn blijdschap uit over zijn terugkeer naar een racevorm die vraagt om agressief racen en tactische precisie. De overstap voelt als een soort thuiskomst naar de stijl van racen die zijn vroege carrière in de Verenigde Staten vormgaf.
“Ik ben erg enthousiast om me bij Alumitec Racing aan te sluiten,” zei de 40-jarige. “Racen in Europa is altijd een betekenisvolle uitdaging voor mij geweest, en de NASCAR Euro Series biedt een niveau van competitie dat me echt aanspreekt. Het team heeft sterke prestaties en vastberadenheid laten zien, en het is duidelijk dat ze volledig gefocust zijn op winnen. Ik kijk ernaar uit om met iedereen samen te werken en dit seizoen te strijden voor overwinningen en de titel.”

Met de start van het seizoen 2026 in zicht draait de werkplaats van Alumitec Racing op volle toeren. Door een bewezen NASCAR-winnaar en wereldkampioen als Piquet Jr. te combineren met een frontrunner als Ercoli, beschikt het team over een ijzersterk duo dat de rest van het veld onder druk zet. Het doel is niet langer alleen meedoen, maar domineren op het asfalt en de V8GP-titel naar Vulaines-sur-Seine halen.




