Dertig jaar later: Lewis Hamilton en Michael Schumacher winnen eerste race voor Ferrari in Barcelona
Uitgegeven door Frank Korsel • 16 juni 2026 11:00
Lewis Hamilton schreef de Grote Prijs van Barcelona op zijn naam. Het duurde lang voordat de Brit kon wennen aan de Scuderia, maar de eerste overwinning is er dan toch. Ook die andere zevenvoudige wereldkampioen scoorde zijn eerste GP-winst voor Ferrari in Barcelona. Michael Schumacher deed dit alleen dertig jaar eerder.

De aanloop naar de eerste overwinning in een Ferrari is lang en vooral heel hobbelig geweest. Vorig jaar scoorde Hamilton geen enkele podiumplaats. Van een overwinning kon Hamilton alleen maar dromen. “Ik ben volkomen nutteloos”, vertelde hij vorig jaar na de kwalificatie voor de Grand Prix van Hongarije. Hij kwam niet door Q2 heen. "Ik heb vreselijk gereden. Het is wat het is."
De vlag hangt er nu toch echt anders bij. In de eerste zes races van het seizoen scoorde hij drie podiumplekken. Het begon met een derde plek en scoorde hierna twee tweede plekken.
In 1996, exact dertig jaar geleden, kende Michael Schumacher een soortgelijke aanloop naar zijn eerste overwinning voor Ferrari in Barcelona.
Ook dat jaar was de Grand Prix op het Circuit Barcelona-Catalunya de zevende op de kalender. Schumacher had tot dan drie podiumplekken gescoord. Het begon met een derde plek, waarna Schumacher tweemaal als tweede over de eindmeet kwam op de Nürburgring en Imola.
In de stromende regen schrijft Schumacher de race op zijn naam. Hamilton doet dat onder een blauwe hemel.




