Formule 1

Ferrari was woedend over sponsordeal tussen Williams en Martini

Uitgegeven door Bas Kaligis • 12 februari 2025 16:21

Formule 1-team Williams heeft onthuld hoe het in 2014 een belangrijke sponsor voor de neus van Ferrari wist weg te kapen. Claire Williams, destijds teambaas van het Britse Formule 1 raceteam, heeft in een recente podcast details gedeeld over de spraakmakende sponsordeal met Martini.

Lance Stroll in de Williams in Martini-kleuren F1


De samenwerking tussen Williams en Martini zorgde voor een van de meest iconische kleurstellingen in de geschiedenis van de Formule 1. De witte auto met de kenmerkende rood-blauwe Martini-strepen werd vijf seizoenen lang het handelsmerk van het team uit Grove.

In een gesprek met de 'What It Takes With Olly Fawcett' podcast onthulde Claire Williams hoe de deal tot stand kwam. "Ik was erg trots dat ik dat contract binnenhaalde, want Martini stond op het punt om met Ferrari in zee te gaan", zei Williams.

Het verlies van deze potentiële sponsor zorgde voor grote frustratie bij Ferrari. De Italiaanse renstal reageerde furieus en stuurde zelfs een dreigbrief naar Martini. "Ferrari schreef een brief naar Martini waarin ze zeiden dat ze ons alleen nog maar in hun spiegels zouden zien volgend seizoen", vertelde Williams.

De ironie wilde dat Williams dat jaar als derde eindigde in het constructeurskampioenschap, ruim voor Ferrari. "We hadden niet alleen hun titelsponsor voor hun neus weggekaapt, we versloegen ze ook nog eens op de baan. Dat schoot natuurlijk wel door mijn hoofd", aldus Williams.

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS