Nieuwkomer in de Formule 1 hekelt Ferrari: "Hoe kun je blauw op een rode auto zetten?"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 16 januari 2026 16:02
Nieuw in de Formule 1, maakt Revolut-marketingdirecteur Antoine Le Nel gelijk vrineden. Le Nel heeft forse kritiek geuit op de livery van Ferrari en de samenwerking met HP. Ook het nieuwe F1-team Cadillac krijgt ervan langs.

Ferrari heeft decennia aan kritiek overleefd over strategiekeuzes, coureurspolitiek en pitstops, maar een publieke afstraffing over kleurkeuzes is nieuw. Le Nel, wiens bedrijf sponsor is van Audi, vindt de rood-blauwe combinatie van de Scuderia een designblunder.
"Merkidentiteit is heel belangrijk", aldus Le Nel. "Wij bij Revolut hechten veel waarde aan design en gebruikerservaring. Zonder iemand te willen beledigen, maar wat HP en Ferrari met hun auto's hebben gedaan is vanuit designperspectief niet goed. Hoe kun je blauw op een rode auto zetten?"
Elders op de grid was Le Nel positiever. "Grote complimenten voor Mastercard en McLaren, dat is geweldige branding. Chrome ook, wat zij met het wiel hebben gedaan. Er zijn merken die uitstekend werk leveren."
In de samenwerking tussen Revolut en Audi ziet Le Nel een gedeeld verhaal van disruptie en ambitie. "Wij zijn hier om het bankwezen te ontwrichten en te winnen van gevestigde partijen. En Audi doet precies dat. Ze betreden een sport die op dit moment misschien wel de moeilijkste ter wereld is."
Le Nel maakte een duidelijk onderscheid met Cadillac. "Audi bouwt alles zelf: chassis, motor, versnellingsbak, de complete krachtbron. Het is niet zoals Cadillac, dat de hele auto koopt. Het is precies zoals Revolut. Wij bouwen alles zelf, vanaf de grond. De afstemming voelde heel natuurlijk voor ons."




