BMW wint GTWCE-seizoensopener met zege van Team WRT op Circuit Paul Ricard + UITSLAG
Uitgegeven door Peter Vader • 13 april 2025 09:30
BMW behaalde de eerste overwinning van het GT World Challenge Europe powered by AWS-seizoen van 2025, toen BMW Team WRT vanaf de negende startpositie oprukte naar een klinkende overwinning in de zes uur durende race op zaterdag op Circuit Paul Ricard. De #32-auto van het Belgische team was geen serieuze kanshebber in de kwalificatie, maar begon posities goed te maken zodra de race van start ging. Hij lag vijfde tegen het begin van de eerste pitstops en was halverwege de race opgeklommen naar de tweede plaats, waarbij Charles Weerts en Ugo De Wilde elkaar afwisselden.
Overall winnaars Kelvin van der Linde, Charles Weerts en Ugo De Wilde met de BMW M4 GT3 EVO van Team WRT (l-r)
Kevin van der Linde werd achter het stuur geplaatst voor de laatste twee uur durende race naar de geblokte vlag en kwam binnen een seconde achter de #96 Rutronik Racing Porsche, die het tweede uur aan de leiding ging. De Zuid-Afrikaanse coureur zette meteen de aanval in en volgde Patric Niederhauser erg kort in de laatste bochten, waarna hij langszij kwam en zijn inhaalactie in bocht 1 voltooide.
Niederhauser kon aanvankelijk de Team WRT-coureur bijhouden, maar naarmate de race vorderde, kwam Van der Linde steeds verder uit en won met 4,3 seconden voorsprong. Dit resultaat bezorgt BMW een recordbrekende 13e overwinning in de Endurance Cup en de derde op Circuit Paul Ricard, terwijl het tevens een winnend debuut in deze serie kon noteren voor de nieuwe BMW M4 GT3 EVO.
Hoewel Porsche de hoofdprijs misliep, kon het toch een dubbele podiumplaats vieren, aangezien de #96 Rutronik-auto werd gevolgd door de #22 Schumacher CLRT-coureur. Vier andere merken vulden de volgende vier posities in: de #48 Mercedes-AMG Team Mann-Filter, gevolgd door #7 Comtoyou Racing Aston Martin, de #98 Rowe Racing BMW en de #111 CSA Racing McLaren.
Het Franse McLaren behaalde niet alleen een sterk algemeen resultaat, maar won ook de Gold Cup op eigen bodem dankzij het team van Simon Gachet, Arthur Rougier en James Kell. Verstappen.com Racing pakte een podiumplaats bij hun debuut in de serie door met hun Aston Martin als tweede te eindigen nadat Harry King de #777 AlManar Racing by WRT BMW in de slotfase knap had ingehaald.

De uitslag van de Silver Cup veranderde met nog iets meer dan een uur te gaan toen de #992 Paradine Competition BMW de #60 VSR Lamborghini inhaalde. Charles Clark deed de winnende zet voordat hij het stuur overdroeg aan James Kellett, terwijl Pedro Ebrahim in de beginfase achter het stuur zat. Met de #60 die wegviel, wist de #24 Steller Motorsport Corvette een uitstekende tweede plaats te behalen bij hun debuut in de serie, terwijl de #26 Saintéloc Racing Audi als derde eindigde.

Kessel Racing won de Bronze Cup-wedstrijd, waarmee het seizoen begon, voor het tweede jaar op rij. Ditmaal was het de #74 Ferrari die zegevierde dankzij Dustin Blattner, Conrad Laursen en Dennis Marschall, die een reeks uitdagingen overwonnen om de overwinning binnen te slepen. Ze versloegen de #991 Paradine Competition BMW met slechts 2,7 seconden, terwijl de zuster #8 Kessel Racing Ferrari derde werd.
De seizoensopener verliep opmerkelijk vlekkeloos, met de nieuwe Maserati GT2 Stradale Safety Car die geen enkele keer in actie kwam en slechts een handvol korte gele periodes op het hele parcours. Het verloop was ook opvallend laag, met 55 geklasseerde finishers en slechts vier officiële uitvalbeurten. De competitieve diversiteit van de klasse was duidelijk zichtbaar, met zeven verschillende merken die aan het einde van de race een podiumplaats behaalden.

Ook buiten de baan was het evenement een groot succes en trok het een groot publiek om de sfeer op Circuit Paul Ricard op te snuiven. Het Fan Village was een centraal verzamelpunt voor toeschouwers, met grote schermen waarop de race werd uitgezonden, kraampjes met eten en drinken en een dj-set die voor een feestelijke sfeer zorgde. Op zondag is er nog meer actie op het circuit met races voor de GT2 European Series powered by Pirelli, de GT4 European Series powered by RAFA Racing Club en de Lamborghini Super Trofeo.
De GT World Challenge gaat over drie weken weer van start met het Sprint Cup-weekend dat op het bosrijke Brands Hatch (3/4 mei) wordt verreden, terwijl de Endurance Cup van 30 mei tot en met 1 juni in Monza in de baan verschijnt.
Klik hier voor de uitslag van de GT World Challenge Europe powered by AWS-race op Circuit Paul Ricard op zaterdag 12 april 2025

Thierry Vermeulen, zoon van Max Verstappen's zaakwaarnemer Raymond Vermeulen, kwam in 2024 uit in de DTM en de GT World Challenge Europe, en reed bij de laatste ronde van het Nederlands kampioenschap van Chrono Karting mee in de DD2 klasse. Uitkomend voor het team van Stan Pex liet Vermeulen op Karting Genk zijn snelheid zien en reed hij in de finale de snelste rondetijd. Dit jaar komt Thierry Vermeulen opnieuw uit voor het team van Verstappen.com en krijgt hij in de DTM (Ferrari 296 GT3) zowel als in de GT World Challenge Europe (Aston Martin Vantage GT3) de volledige steun van Jos Verstappen en Max Verstappen. RaceXpress sprak met Vermeulen over karting, DTM en de ondersteuning van de viervoudig wereldkampioen Formule 1. Bekijk onderstaande video van ruim 3 minuten, aangeboden door RaceXpress:


Bekijk ook eens de video's, eigen beelden en interviews over de Formule 1 met Jos en Max Verstappen. Verder ook beelden van alle andere takken van de auto- en motorsport, rallysport, Dakar en karting. Abonneer je dan ook gelijk even gratis op ons RaceXpress YouTube-kanaal!