Niet-uitgezonden teamradiobericht Charles Leclerc toont de ernst van de problemen bij Ferrari
Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 april 2025 07:30
Charles Leclerc heeft tijdens de laatste training voor de Grand Prix van Bahrein te horen gekregen dat Ferrari overal tijd verliest. Dit bleek uit een niet-uitgezonden teamradiobericht dat de ernst van de problemen bij de Scuderia blootlegt.

Ferrari begon het F1-seizoen met hoge verwachtingen nadat het team vorig jaar slechts 14 punten tekort kwam op McLaren in de strijd om de constructeurstitel. Ondanks dat 2025 het laatste jaar is van de huidige regelgeving, heeft Ferrari verschillende ontwerpwijzigingen doorgevoerd aan de SF-25 en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton verwelkomd als teamgenoot van Leclerc.
Voor dit weekend introduceerde Ferrari een upgradepakket met een nieuwe vloer in een poging hun seizoen nieuw leven in te blazen. Helaas bleef het team tempo missen, met Leclerc op de derde plaats in de laatste trainingssessie, 0,834 seconden achter de toonaangevende McLaren van Oscar Piastri.
Tijdens de training was een veelzeggende radiocommunicatie te horen tussen Leclerc en race-engineer Bryan Bozzi. "Piastri reed een 1:31,6?" vroeg Leclerc ongelovig. Na bevestiging van Bozzi, reageerde de Monegask: "Waar verliezen we in hemelsnaam de tijd?" waarop Bozzi antwoordde: "Een beetje overal."
Hamilton deed het niet beter in de laatste training, hij reed de tiende tijd en was zelfs langzamer dan de Williams van Carlos Sainz, de rijder die hij heeft vervangen bij Ferrari. Opmerkelijk is dat de Ferrari-coureurs verdeeld zijn over het effect van de nieuwe vloer, waarbij Hamilton ervan overtuigd is dat de upgrade een duidelijke stap voorwaarts betekent.
"Het is vervelend, maar zo is het nu eenmaal en het motiveert me eigenlijk om te proberen dat gat zo snel mogelijk te dichten, maar ze zijn ongelooflijk snel. Helaas is het gat naar McLaren nog steeds te groot."