Charles Leclerc kiest eigen weg bij Ferrari terwijl team naar Hamilton luistert
Uitgegeven door Bas Kaligis • 10 april 2025 06:00
Charles Leclerc heeft volgens Italiaanse media aan Ferrari laten weten dat hij zijn "eigen weg" zal gaan met de SF-25 en zich niet langer laat leiden door de kant van Lewis Hamilton.

Dit meldt het gerespecteerde Italiaanse dagblad Corriere dello Sport. Volgens de publicatie heeft Leclerc deze boodschap achter de schermen overgebracht aan de Ferrari-top, die blijkbaar ‘aan de lippen hangt’ van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton sinds zijn komst.
De situatie escaleerde na de kwalificatie in Japan, waar Leclerc als vierde eindigde terwijl Hamilton niet verder kwam dan P8. Volgens Corriere dello Sport kondigde Leclerc zaterdagavond aan teambaas Fred Vasseur en de topengineurs aan dat hij 'zijn eigen weg gaat'. Hij zou met een 'zeer duidelijke' en 'andere' richting voor de SF-25 naar de Grand Prix van Bahrein gaan, aangepast aan zijn 'rijstijl'.
Ferrari kent een teleurstellende seizoensstart en staat vierde in het constructeurskampioenschap. Hoewel Hamilton de Sprint in China won, is de vierde plaats van Leclerc in Japan tot nu toe het beste Grand Prix-resultaat van het team.
De situatie werd nog interessanter toen Hamilton na de Japanse Grand Prix verwees naar een ‘onderpresterend element’ op zijn Ferrari en ‘een verschil tussen beide kanten van de garage, bij een onderdeel van de auto’.
Leclerc gaf na de race aan dat het in het algemeen aan prestaties ontbreekt bij de nieuwste Ferrari. "Het was een beetje een vervelende race", vatte Leclerc samen.
"Teleurstellend omdat, wanneer je alles samenbrengt zoals we dit weekend hebben gedaan, de balans op de juiste plaats was. Er zit gewoon niet genoeg prestatie in de auto."