Autosport Internationaal Toerwagens • Le Mans

Dries Vanthoor weerhoudt Ferrari van 1-2 in Qatar; Robin Frijns en Nyck de Vries op plek 6 en 7 + UITSLAG

Uitgegeven door Wim Boekel • 27 februari 2025 15:45

Het FIA World Endurance Championship is in Qatar begonnen met een pole position voor Ferrari in de LMH-klasse. Ex-F1-coureur Antonio Giovinazzi zette de Ferrari 499P op eerste startplek met een tijd van 1.38.359. Het was Dries Vanthoor die zich met de BMW tussen de Ferrari’s nestelde op plek 2. De Belg kwam 0,136 seconden tekort. Antonio Fuoco zette de derde tijd neer tijdens de Hyperpole; de afsluitende sessie waar de snelste tien auto’s aan deelnamen.


Foto: FIA World Endurance Championship/DPPI


De grootste verliezer in de reguliere kwalificatie was Porsche. De beste Porsche 963 kwam niet verder dan de elfde positie. Ook de debuterende Aston Martin’s braken niet door tot de Hyperpole. De Britse bolides zetten respectievelijk de 15e en 17e tijd neer.

Robin Frijns in de BMW was tijdens de reguliere kwalificatie de snelste Nederlander. Met een tijd van 1.39.236 zette de Limburger de vierde tijd neer. Nyck de Vries reed met 1.39.720 naar de negende tijd. Beiden tijden waren voldoende voor de hyperpole. Brendon Hartley spinde met de Toyota GR010 Hybrid, waardoor hij tekortkwam voor de hyperpole.

Achter de Ferrari’s en BMW eindigden de twee Cadillacs tijdens de hyperpole op plek vier en vijf. Waarbij Alex Lynn sneller was dan teamgenoot Sebastien Bourdais. Robin Frijns zette de zesde tijd neer, gevolgd door De Vries op plek zeven.

De derde privé Ferrari 499P met Robert Kubica reed naar plek acht. Charles Milesi zette de negende tijd neer met de Alpine, gevolgd door Jean-Eric Vergne in de Peugeot 9X8 op plek tien.

Klik hier voor de uitslag van de kwalificatie van de LMH en hier voor de hyperpole.

LMGT3

In de LMGT3 pakte United Autosports de eerste startrij met de McLaren. Sean Geleal zette met 1.54.239 de snelste tijd neer. Sebastien Baud gaf 0,239 seconde toe op zijn teamgenoot. Achter de twee Britse auto’s pakte Finn Gehrsitz de derde positie.


Foto: FIA World Endurance Championship/DPPI


Valentino Rossi zette in de BMW van Team WRT de achtste tijd neer. De grootste verliezer in de reguliere kwalificatie was eveneens Porsche. Het team van Manthay kreeg beide auto’s niet in de top tien. Zowel Ryan Hardwick als Celia Martin zette een tijd neer die niet genoeg was voor deelname aan de hyperpole.

Ook de beiden auto’s van Mercedes konden bij hun debuut in de LMGT3 niet doorbreken naar de hyperpole sessie. De beiden auto’s van Iron Lynx reden de 17e en 18e tijd.

Klik hier voor de uitslag van de kwalificatie van de LMGT3 en HIER voor de hyperpole.

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS